Haber

SGK Teşvik Danışmanlığı Nedir?

SGK Teşvik Danışmanlığı Nedir?

Artık teknolojinin de gelişmesi ile birlikte şirketler büyümeye ve çoğalmaya başladı. Bu sebeple de bir şirketin bu yoğun rekabet ortamında ayakta kalması her geçen gün zorlaşıyor. Şirketlerin ayakta durabilmek ve yoğun rekabete uygun hareket etmesi için bazı stratejiler belirlemesi gerekiyor. Belirlenen bu stratejiler ise aksi durumlarda şirketler için kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu gibi durumlarda devreye SGK teşvik danışmanlığı giriyor.

SGK teşvik danışmanlığı, işverenlerin belirli yasal haklarını desteklemektedir. Devlet, SGK kapsamında şirketlerin belirli teşviklerden yararlanmasını ve daha az SGK prim ödemesi yapmasını sağlamaktadır. SGK teşvik primi sayesinde şirketler, daha az ödeme yapacağı için diğer bütçe gerektiren işlere de belirli bir miktar ayırabilmektedir.

Tabii bu teşvik danışmanlığı, sadece şirketler için değil aynı zamanda genç girişimciler için de harika bir uygulamadır. İstihdamın artmasını sağlayan SGK teşvik danışmanlığı sayesinde girişimci ve çalışanlar, daha iyi şartlarda iş hayatlarını sürdürebilmektedir.

 

SGK Teşvik Danışmanlığından Kimler Faydalanabilir?

SGK teşvik danışmanlığından hemen hemen her türlü işyeri kolayca faydalanabilmektedir. Tabii bunun için işyerlerinin yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlardan en temeli istihdamı arttırmak ve işsizliği minimuma indirgemektir. Bunun dışında ise şirketler, bu teşvik programını sadece kendi avantajları için değil, çalışanlara daha iyi şartlar sağlamak için de kullanmalıdır. Eğer bu teşvik danışmanlığından nasıl faydalanabileceğinizi merak ediyorsanız bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

SGK Teşvikleri Nelerdir?

SGK teşvik danışmanlığının iki taraf açısından da olumlu yönleri vardır. Bu sebeple bu danışmanlık programı, günümüzde artık bir şart haline gelmiştir. Öncelikle bu program kapsamında uygulanan teşvikler, sigortalı işçi sayısını arttırmakta ve istihdamın da gelişmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda şirketler, ödeme konusunda tasarruf yapacağı için kenara ayrılan miktar, farklı projelerde kullanılabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.