İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yönetimi yönetimsel bir boyutun gelişimi olarak meydana gelmiştir. Çalışanların kendi çıkar ve hedefleri doğrultusunda kendilerini ve işletmeleri geliştirmek amacı ile kullanılan bu yönetim sistemi, günümüzde işletmeler ve çalışanları için son derece önemlidir. İnsan Kaynakları Yönetimi; işletmelerde tüm çalışan personelin işe alınması, yetiştirilmesi ve personelin verimliliğin artırılması için gereken dün desteksel faaliyetleri ifade etmektedir. Hem dış çevre ile hem de iç çevre ile kanunlara uygun bir şekilde yönetilme imkanı sunan çalışmalardan oluşan insan kaynakları çalışanların stratejik bir planlama doğrultusunda yönetilmelerini, seçme, eğitim, ücret, motivasyon, performans değerlendirme, işgören bulma gibi fonksiyonları yerine getirme ve örgüt çalışanlarının istihdam edilmesini sağlayan bir yaklaşım olarak ifade edilebilir .

İnsan Kaynakları İşe Alım Süreçleri

İşe alım; kadrolama, seçme yerleştirme, işgören sağlanması, işe yerleştirilme gibi kavramlar ile ifade edilebilmektedir. İnsan kaynaklarını bulma işlevini ise ‘işletmenin insan kaynakları planlamasında ortaya çıkan ve işletmenin ihtiyaçlarına bağlı olarak belirgin vasıf ve kişisel özellikler gösteren işgücü açığının kapatılabilmesi için gerekli olan iş başvurularının oluşturulması ve değerlendirilerek karara varılması süreci’ şeklinde ifade edebilmek mümkündür.

İnsan kaynakları seçim ve sağlama süreçlerine yönetici ile diğer bölümlerin yöneticileri arasında bir işbirliğinin meydana geldiğini ifade edebiliriz. Bu doğrultuda aşağıdaki tablo da insan kaynakları departmanı ile diğer departmanların iş birliği süreçleri ve bu süreçlerden kimlerin sorumlu olduğu yer almaktadır. İnsan kaynakları işe alım süreci aşağıdaki gibidir.

 • İş profilinin çıkartılması
 • Başvuru kabülü
 • Ön görüşme ve başvuru formunun doldurulması
 • Testler
 • Görüşme
 • Referans araştırmasının yapılması
 • İşe alma kararının verilmesi
 • Sağlık kontrolü
 • Teklif verme
 • İşe yerleştirme

Profesyonel İnsan Kaynakları Desteği

Firmamız Globalsad Yönetim, kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Siz de söz konusu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sizlere profesyonel bir şekilde destek sunan firmamız Globalsad Yönetim ile iletişime geçerek detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmaktır. Hadi, en kaliteli ve güvenilir insan kaynakları hizmetinden faydalanmak için hemen harekete geçin.
İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Bordrolama Hizmeti

Bordrolama Hizmetleri

Bordrolama hizmetleri; personel ile alakalı iş ve işlemlerin dışarıdan destek alınması kapsamında yerine getirilmesi amacıyla tercih edilmektedir. Küçük ve büyük çaplı işletmelerin tercih ettiği bir hizmet olan bordrolama hizmetlerinde İnsan Kaynakları departmanının iş yükü de azalmış olur.

Bordrolama çözümlerinde amaç personele yönelik en ideal çözümlerin geliştirilmesini sağlamak olurken bu konuda işletmeye yönelik farklı hizmetler sunulması da muhtemeldir. Mevzuata uygun bir hizmet ortaya koymak ve işletme performansını da yükseltmek adına bordrolama çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Bordrolama Hizmetleri Kapsamı

Bordrolama hizmetlerinin amacı işletmelerin daha kaliteli bir performans çizmesi ve ihtiyaca uygun seçeneklerin ön plana çıkmasıdır. Bu noktada aşağıdaki hizmetler sunularak İnsan Kaynakları Departmanı başta olmak üzere işletme içerisindeki iş yükünün azaltılması hedeflenmektedir.

 • Personel ücretleri ile alakalı bütçe hazırlıklarının yapılması,
 • Ücret ödemeleri ile alakalı karşılaştırmalı raporlar hazırlanması,
 • Personelin ücretlerinin hesaplanması ve bordrolarının düzenlenmesi,
 • SGK bildirgelerinin mevzuata uygun hazırlanması,
 • SGK bildirgelerinin kuruma ibraz edilmesi,
 • İş-Kur ile alakalı belgelerin hazırlanması,
 • Personelin işe giriş ve çıkışı ile alakalı kontrollerin yapılması,
 • İşe alınma ve işten ayrılma ile alakalı düzenlemelerin gerçekleştirilmesi.

Uzman personeller tarafından gerçekleştirilen bordrolama hizmetleri kapsamında daha kaliteli sonuçlar ortaya çıkar. Siz de işletmenizin bordrolama hizmetlerini gerçekleştirmek adına daha kaliteli bir sonuca ulaşmayı tercih edebilirsiniz.

Bordrolama Hizmetlerinde Danışmanlık Süreci

Danışmanlık, bordrolama hizmetleriyle alakalı olarak en önemli detaylardan bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Özellikle de işletme performansını destekleyecek bir bakış açısıyla sunulan bu hizmetlerin adım adım gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Böylesi bir durumda bize başvurduğunuzda size sunulacak çözümler aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Çalışanların giriş işlemlerinin yapılması,
 • Özlük dosyalarının hazırlanması,
 • Personelin puantaj bilgilerinin girilmesi,
 • Ücret bordrolarının mevzuata göre hazırlanması,
 • Personelin ücretlerinin banka kanalıyla ödenmesi,
 • SGK işlemlerinin düzenli bir şekilde takip edilmesi,
 • İş-Kur ile alakalı işlemlerin yapılması.

Tüm bu süreçler titiz bir şekilde gerçekleştirilirken amaç kesinlikle bordrolama esnasında ortaya çıkabilecek riskleri azaltmaktır. Bu nedenle de bordrolama hizmetleri ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her detayı bizimle iletişime geçerek çözüme kavuşturabilirsiniz. En ideal hizmetler sizi bekliyor!

Seçme ve Yerleştirme

Seçme Yerleştirme

Seçme yerleştirme süreçleri bir işletme için en önemli aşamalardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. İşletme performansını iyileştirecek ve daha kaliteli bir çözüme ulaşmak adına dikkate alınacak olan bu sürecin daha kaliteli bir noktaya ulaşması adına siz de kaliteden yana tercih kullanmaya ne dersiniz?

Personel seçme ve yerleştirme konusunda profesyonel bir destek alarak hizmetlerinizin daha kaliteli bir şekilde sürdürülmesini sağlayabilirsiniz. Hizmeti sunacak ve bir işletmenin en değerli kaynağı olan insanı, rastgele seçmenin neden olacağı zorluklardan kurtulmak adına bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz!

Personel Seçme Yerleştirme Süreçleri

Personel seçme ve yerleştirme süreçlerinin çok titiz aşamalar gerektirdiğinden söz etmek gerekir. Bu kapsamda önemli olan personelin doğru seçilmesi değil aynı zamanda iş tanımının da titiz bir şekilde yapılmış olmasıdır. Siz de bizi tercih ederek aşağıdaki aşamalardan geçebilir ve en doğru personeli tercih edebilirsiniz.

Keşif Süreci

Keşif süreci, personelin işe yerleştirilmesi öncesinde en çok dikkat çeken seçeneklerden bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Zira personel işe alımı öncesinde en çok dikkat edilen konulardan bir tanesi de doğru iş tanımı yapmaktır. Hangi pozisyona işçi alınacağı belirlenmeden işçi aramak oldukça avantajlıdır. Bu kapsamda firmamız doğru personeli işe almak adına öncelikle doğru iş açığını belirler.

İşe Alma Süreci

Hangi pozisyona personel alınacağına karar verildikten sonra sıra personelin seçilmesindedir. Bu bağlamda nasıl bir personel alınması gerektiği ve personelin nitelikleri noktasında değerlendirmeler yapılmaktadır. Özellikle de işe alım süreçlerinde daha yüksek performans yakalamak adına adaylar arasında doğru eleme yapılmasına dikkat edilmelidir.

Değerlendirme ve Eşleştirme

Adayların işe alım için en uygun olanları seçilerek iş ile eşleştirilmesi sağlanır. Bu noktada işletmeniz yöneticilerinin de müdahil olması sonrasında nihai karar alınması mümkündür. Özellikle de doğru ve kaliteli personel seçilmesi adına titizlikle gerçekleştirilen süreçler sonrasında işe alma işlemi tamamlanmış olur. Personelin göreve başlaması sonrasında da bir süre takip ve değerlendirme yapılması muhtemeldir. Böylelikle sürecin kusursuz bir şekilde işlemesi ve personelin de görevini gerçek anlamda iyi yaptığının anlaşılması sağlanır.

0/5 (0 Reviews)