Haber

İŞKUR Teşvik Danışmanlığı

İŞKUR Teşvik Danışmanlığı

 İşkur, işsizlik oranını düşürmek ve istihdamı arttırmak için birçok teşvik danışmanlığı hizmeti vermektedir. Bu istihdam teşvikleri ve danışmanlık programları sayesinde şartları yerine getiren işsizler, belli miktarlarda prim, vergi ya da ücret desteği alabilmektedir. Tabii bu miktarlar, işverenlerin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

İŞKUR iş bulma kurumunun istihdamı korumak ve arttırmak için bazı teşvik programları kapsamında işsizlik sigortası fonundan kullanıyor. Teşvikler ise mesleki yeterlilik belgesi olanların istihdamı teşviki, ilave istihdam teşviki, ilave istihdama finansman kolaylığı desteği ve işsizlik ödeneği alanların istihdamına yönelik teşvikler olarak sıralanyor. Şirket ya da çalışanlar, şartları yerine getirmek koşulu ile bu teşvik programlarından yararlanabilir.

İşkur, özellikle kadın, genç ve işsiz olan kişilere yönelik verdiği teşvikler ile biliniyor. Örneğin, mesleki yeterlilik bilgisi olan kişilerin çoğu, çeşitli istihdam teşviklerinden faydalanabiliyor. Uzun zaman boyunca işsiz kalan ve işsizlik ödeneği alan kişiler de yine İşkur teşvik programlarından faydalanabilmetkedir. Eğer bu teşviklerden faydalanmak ve önceden belirlenen şartları yerine getirmek istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Teşvik Danışmanlığı Nedir?

Teşvik Danışmanlığı, şirket ya da tüzel bireyler açısından büyük rol oynamaktadır. Her ne kadar teşvikler oldukça önemli ve bir o kadar da faydalı da olsa bazı şirketler, ne tarz teşviklerden yararlanabileceklerini bilmiyor. Bunun en büyük nedeni ise çoğu teşvik programının bir hayli kafa karıştırıcı olması. Eğer sizler de ne tarz bir teşvik alabileceğinizi merak ediyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

İşkur Teşvikleri Nelerdir?

İşkur, hem şirket hem de çalışan açısından faydalı olan birçok teşvik programı yürütmektedir. Bu teşvik programları arasında en çok ilgi gören ise işsizlik fonu için olan teşvik danışmanlığıdır. Bunun dışında ise girişimciler ile alakalı olan birçok teşvik programı vardır ve bu programlar da büyük ilgi görmektedir.

Eğer İşkur teşviklerinden faydalanmak istiyor fakat nasıl bir programa yönelmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, profilinize en uygun İşkur teşvik danışmanlığı için bizlere ulaşabilir ve konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.